Κατάλαβα!

Ειδήσεις σε τίτλους

Τετάρτη, 18 Μαϊος 2016 20:26

Μπορούσε και τη νίκη η Νάουσα (Φωτορεπορτάζ)

Ισόπαλο δίχως τέρματα ήρθε το ντέρμπι ΦΑΣ Νάουσα – Αλμωπός Αριδαίας για τα πλέι όφ που οδηγούν στη Γ’ Εθνική στο Δημοτικό Στάδιο της Νάουσας, παρουσία 1.000 και πλέον φιλάθλων και των δυο ομάδων.

Το ματς ήταν δυνατό και η Νάουσα πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, απέναντι ίσως στην καλύτερη ομάδα του Ομίλου, η οποία προσπάθησε να κερδίσει το παιχνίδι μέχρι το τέλος.

Το παιχνίδι ήταν δυνατό αλλα όχι αντιαθλητικό, η Νάουσα είχε περισσότερες ευκαιρίες αλλά στο τέλος δεν κατάφερε να σκοράρει ενω  η Αριδαία είχε κλασικότερες ευκαιρίες για να πετύχει γκολ, κυρίως στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Η Νάουσα διαμαρτύρεται για δυο περιπτώσεις οφσάιντ που δόθηκαν σε παίκτες της οι οποίες ήταν αμφισβητούμενες ενώ καλύτεροι παίκτες της ήταν ο Ιωακειμίδης, ο Μουσικάκης, ο Αβραμόπουλος και ο Σαρηγιαννίδης.

Κορυφαίος για τον Αλμωπό το «θωρηκτό» Καραγιάννης και ο Προβατίδης.

Φάσεις και Γκολ

2' Πρώτο καλό σουτ για τους γηπεδούχους με τον Λαμπριανίδη που έφυγε άουτ.

8' Πολύ καλή στιγμή για τον Αλμωπό με τον Καραγιάννη να πιάνει την κοντινή κεφαλιά μετά από κόρνερ αλλά να στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ.

23' Γυριστό σουτ του Καραγιάννη έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ.

25' Μεγάλη στιγμή για τη ΝΑΟΥΣΑ με τον Αβραμόπουλο να βγάζει τον Λαμπριανίδη μόνο με τον αντίπαλο γκολκίπερ, αλλά τον παίκτη των γηπεδούχων να χάνει το κοντρόλ και παράλληλα την ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ!

32' Δυνατό σουτ-φάουλ του Λαμπριανίδη από μακρινή θέση, ο Αποστόλου διώχνει σε κόρνερ

40' Ο Λαμπριανίδης βρήκε όμορφα τον Συμπεθέρη, αυτός σούταρε μέσα από την περιοχή αλλά απέκρουσε ο αντίπαλος γκολκίπερ.

45' Σωτήρια επέμβαση του Αβραμόπουλου στον Καπουσούζη την ώρα που ετοιμαζόταν να σουτάρει από πολύ καλή θέση!

46' Δυνατό σουτ- φάουλ του Μουσικάκη, απέκρουσε δύσκολα ο Αποστόλου.

60' Συρτό σουτ του Ουέλινγκτον έξω από την περιοχή, μπλοκάρει χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία ο Αποστόλου.

67' Δυνατό σουτ του Μουρίκι έξω από την περιοχή, ο Αποστόλου αποκρούει σε κόρνερ

71' Καλό αριστερό σουτ του Ελευθεριάδη Θ. με τον Ιωακειμίδη να πέφτει στην αριστερή του γωνία και να μπλοκάρει.

74' καλό σουτ του Ουέλινγκτον από πλάγια θέση, ο Αποστόλου διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ

77' Ωραίο σουτ στην κίνηση του Λαμπριανίδη, αποκρούει δύσκολα ο αντίπαλος γκολκίπερ.

79' Ο Μουσικάκης βρίσκει όμορφα τον Ουέλινγκτον αλλά το σουτ του τελευταίου ήταν αδύναμο και κατέληξε στην αγκαλιά του Αποστόλου

80' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αλμωπό, με τον Καραγιάννη να πιάνει κεφαλιά από καλή θέση, τον Ιωακειμίδη να αποκρούει σωτήρια και στην εξέλιξη της φάσης τον Καραδήμο να σουτάρει άουτ!

89' Κόρνερ του Σαρηγιαννίδη, κεφαλιά του Αβραμόπουλου αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια

90' Στην αντεπίθεση ο Αλμωπός, με τον Καπουσούζη να κάνει τη σέντρα, τον Καραγιάννη να πιάνει την κεφαλιά από καλή θέση και τον Ιωακειμίδη να διώχνει δύσκολα!

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ζούγρας και βοηθοί οι Τζιουβάρας και Παπαδόπουλος από το σύνδεσμο Κοζάνης

ΦΑΣ Νάουσα : Ιωακειμίδης, Ζούρκος, Περηφανόπουλος, Ηλιάδης, Μουσικάκης, Αβραμόπουλος, Συμπεθέρης (59’ Παπατάνος), Λαμπριανίδης, Μουρίκι (78’ Βλαχοδήμος) Σαρηγιαννίδης, Ουέλινγκτον (80’ Καφές).

Αλμωπός Αριδαίας: Αποστόλου, Ελευθεριάδης Θ., Καλαϊτζίδης, Ζαρογιάννης, Σκέντος (38 Μπογδάνης), Ελευθεριάδης Γ., Καπουσούζης, Καραγιαννης, Προβατίδης, Κοβατσης (75’ Καραδήμος), Παπαδόπουλος (62’ Καμπάνης)

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η αναδημοσίευση, η αναπαραγωγή, ολική, μερική ή περιληπτική ή κατά παράφραση ή διασκευή απόδοση του περιεχομένου του παρόντος web site με οποιονδήποτε τρόπο, ηλεκτρονικό, μηχανικό, φωτοτυπικό,ηχογράφησης ή άλλο, χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια του εκδότη. Νόμος 2121/1993 και κανόνες Διεθνούς Δικαίου που ισχύουν στην Ελλάδα.