Σάββατο, 25 Απριλίου 2015 23:44

Μπάσκετ: Ήττα του Ζαφειράκη στην Αλεξάνδρεια

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Δεν τα κατάφερε ο Ζαφειράκης στο πρώτο παιχνίδι των play-off και ηττήθηκε στην Αλεξάνδρεια απο την τοπική ομάδα με 76-66 (ημίχρονο 39-24).

Η ομάδα μας η οποία είχε ως MVP τον Μουρατίδη, πάλεψε σκληρά για τη πρώτη νίκη στη σειρά των play-off αλλά δεν τα κατάφερε. Εκτός από την πολύ καλή ομάδα της Αλεξάνδρειας και τις πολλές απουσίες της, ο Ζαφειράκης έχει πολλά παράπονα από το διαιτητικό δίδυμο.

Οι άνθρωποι του Ζαφειράκη θεωρούν πως οι  Ελευθεριάδης και Παπαγεωργίου στις δύσκολες στιγμές της ομάδας της Αλεξάνδρειας και ειδικά στα τελευταία λεπτά,  την "έσπρωξαν"  προς τη νίκη.

Σφυρίχτηκαν ανύπαρκτα αντιαθλητικά φάουλ, τεχνικές ποινές , μέχρι και μη καταμέτρηση κανονικού καλαθιού του Σιαμήτρου με το σκορ στο 60-60.

Επόμενο παιχνίδι μεταξύ των δυο ομάδων το Σάββατο 2 Μάιου στο ΔΑΚ Νάουσας.