Τρίτη, 11 Ιουλίου 2017 11:54

Πολύ καλή η παρουσία των Γ.Ε. στους Πανελλήνιους εφήβων - νεανίδων

(1 Ψήφος)

Άλλη μία πολύ καλή παρουσία της Γ.Ε. Νάουσας στους Πανελλήνιους αγώνες στίβου Εφήβων -Νεανίδων που έγιναν στην Κατερίνη το Σαββατοκύριακο 8,9 Ιουλίου.

Μεγάλοι πρωταγωνιστές των αγώνων η Σοφία Καϊσίδου που κατέκτησε δύο μετάλλια ήταν2η και 3η στην Δισκοβολία και στην Σφαιροβολία αντίστοιχα και η Ιωάννα Ιωάννου που με επίδοση 5.96 ήταν 2η στο Μήκος. Η Γ.Ε.Νάουσας κατέκτησε την 10η θέση στη γενική βαθμολογία του Πανελληνίου πρωταθλήματος συμμετέχοντας στους αγώνες με 7 αθλητές και 8 αθλήτριες ,φέρνοντας τα παρακάτω αποτελέσματα:

Καϊσίδου Σοφία: 2η στην Δισκοβολία με 45.27μ. και 3η στη Σφαιροβολία με 13.45μ.

Ιωάννου Ιωάννα: 2η στο Μήκος με 5.96

Λογδανίδου Ίλζε: 5η στα 100μ.εμπ. με 15΄΄25(14’’99 προκ.) και 6η στο Μήκος με 5.77

Εξηντάρας Γιώργος: 5ος στο Υψος με 1.94

Λίγγου Ευδοξία: 7η στα 400μ.εμπ. με 65΄΄37

Ιωάννου Πηνελόπη: 8η στο Τριπλούν με 11.54

Δραγουμάνου Βάσω: 9η στη Σφαιροβολία με 11.00μ. και 10η στην Δισκοβολία με 33.08μ.

Μπόλας Βασίλης: 10ος στον Ακοντισμό με 49.93μ.

Σαραντινός Σαράντης: 10ος στα 110μ.εμπ. με 16΄08 και 16ος στα 400μ.εμπ με 61΄΄15

Πίπιλας Κων/νος: 12ος στο Μήκος με 6.27 (6.44 προκ) και 20ος στο Τριπλούν με 12.82

Λίγγου Ελπίδα: 13η στα 400μ.εμπ. με 68΄΄86

Φειδάντσης Βασίλης: 16ος στο Τριπλούν με 13.08 και 26ος στο Μήκος με 5.78

Τσουκαλάς Θεοδόσης: 24ος στα 400μ. με 54΄΄08

Επίσης συμμετείχαν: η Τζαλίλη Μαρία στη σφυροβολία που είχε την ατυχία και έκανε 3 άκυρες προσπάθειες και δεν μπόρεσε να βαθμολογηθεί και ο Λογδανίδης Κώστας που τραυματίστηκε κατά την διάρκεια του Δεκάθλου και δεν μπόρεσε να συνεχίσει χάνοντας την ευκαιρία για την κατάκτηση ενός μεταλλίου καθώς ήταν ο περσινός πρωταθλητής του αγωνίσματος.

Επόμενος αγώνας των αθλητών της Γ.Ε.Νάουσας είναι το Σαββατοκύριακο 15,16 /7 στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚ Α΄που θα γίνει στην Καβάλα.