Τετάρτη, 26 Οκτωβρίου 2022 20:34

Πάλεψε αλλά έχασε ο Ζαφειράκης στο χάντμπολ από τον ΠΑΟΚ (video, φωτορεπορτάζ)

Παρότι πάλεψε τελικά έχασε με 21-24 (ημίχρονο 8 - 13) ο Ζαφειράκης Νάουσας στο Χάντμπολ Ανδρών από τον ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης στο κατάμεστο Κλειστό Γυμναστήριο.

Ο Ζαφειράκης ήταν πίσω στο σκορ σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού δίχως όμως η ομάδα της Θεσσαλονίκης να πάρει μεγάλη διαφορά, με το ματς να ξεκινάει με πολύ δυνατές άμυνες και τον ΠΑΟΚ να προηγείται στο πρώτο 20λεπτο με 6-11. Η ομάδα της Νάουσας είχε δυσκολία στο να σκοράρει στην επίθεση αλλά στην άμυνα πήγαινε αρκετά καλά με το ημίχρονο να λήγει 8-13 υπέρ του ΠΑΟΚ.

Στην επανάληψη το παιχνίδι έγινε πιο γρήγορο, οι παίκτες του Ζαφειράκη ανέβασαν την απόδοση τους και στο 42' μείωσαν σε 13-15. Στο 48' μείωσαν στο ένα γκολ 17-18 ενώ αμέσως μετά στο 51' ισοφάρισαν μέσα σε πανηγυρισμούς των φιλάθλων της Νάουσας σε 19-19. Τελικά όμως δεν κατάφεραν να περάσουν μπροστά και ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη με το τελικό 21-24, με την ομάδα της Νάουσας και να έχει παράπονα απο τη διατησία.