Τρίτη, 28 Ιουνίου 2022 19:17

Ένα χρυσό και δυο χάλκινα μετάλλια για τον Ναουσαίο Σαράντη Σαραντινό, στον Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου στη Θεσσαλονίκη

(1 Ψήφος)

Ένα χρυσό και δύο χάλκινα μετάλλια κατέκτησε ο Σαράντης Σαραντινός, πρώην αθλητής της  Γ.Ε. Νάουσας και νυν αθλητής του Α.Π.Σ. “Πήγασος” Ηρακλείου Κρήτης, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου που διεξήχθη στο Καυτανζόγλειο Στάδιο στη Θεσσαλονίκη το Σαββατοκύριακο 25-26/6/2022.
Στο αγώνισμα των 110μ με εμπόδια κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία κάτω των 23 (Κ23) με χρόνο 15:38 και στο αγώνισμα των 400μ με εμπόδια τερμάτισε τρίτος στην κατηγορία των ανδρών και έλαβε το χάλκινο μετάλλιο και πρώτος στην κατηγορία Κ23 λαμβάνοντας το χρυσό μετάλλιο με χρόνο 53:16. Οι αγώνες του Πρωταθλήματος μεταδόθηκαν σε ζωντανή μετάδοση από την ΕΡΤ2 όπου ο Ναουσαίος αθλητής Σαράντης Σαραντινός απέσπασε ευνοϊκά σχόλια.