Τετάρτη, 14 Απριλίου 2021 18:49

Ήττα για τον Ζαφειράκη από τον ΠΑΟΚ

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Την ήττα γνώρισε η ομάδα χάντμπολ του Ζαφειράκη, η οποία αγωνίστηκε το περασμένο Σάββατο εκτός έδρας, απέναντι στον ΠΑΟΚ. Ο αγώνας της 11ης αγωνιστικής της HandballPremierέληξε με σκορ 30-25, υπέρ των γηπεδούχων.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ με τον Ζαφειράκη να παρουσιάζει πολύ ποιοτικά χαρακτηριστικά στο παιχνίδι του. Ο έμπειρος και γηπεδούχος ΠΑΟΚ προηγήθηκε με σκορ 7-4 στο 10ο λεπτό, όμως ο Ζαφειράκης αντέδρασε στο δεύτερο δεκάλεπτο και προσπέρασε με 8-9 στο 20’ και τελικά οι γηπεδούχοι μπήκαν στα αποδυτήρια με ένα προβάδισμα μόλις τρια τέρματα (13-10).

Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ανεβάσει από νωρίς τη διαφορά (18-12 στο 36’). Η ανανέωση που έκανε στους εντός γηπέδου παίκτες έδωσε άλλη πνοή στην ομάδα, σε αντίθεση με τον Ζαφειράκη ο οποίος σε όλο το ματς χρησιμοποίησε την ίδια «βασική» εφτάδα με μικροαλλαγές. Η κούραση των παικτών του Ζαφειράκη σε συνδυασμό με την εμπειρία των παικτών της δυνατότερης αυτή της στιγμή ομάδα του βορείου ομίλου δεν άργησαν να φανούν και ήδη στο 45’ η διαφορά άερχισε να ξεφεύγει. Στην λήξη του αγώνα ο πίνακας του σκορ έγραφε 30-25. Από την ομάδα μας ξεχώρισαν οι Μπουμπουλέντρας, Θεοδωρόπουλος και Μαυροδουλάκης.

Το Σάββατο 17/4/2021, ο Ζαφειράκη αγωνίζεται εντός έδρας απέναντι στον Αερωπό Έδεσσας στις 18.00. Το παιχνίδι θα μεταδοθεί μέσω livestreaming. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να μπειτε στη σελίδα στο facebook“Ζαφειράκης Νάουσας HandballTeam”.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 7-4, 8-6, 8-9, 10-10, 13-10 (ημχ), 17-12, 20-14, 24-16, 27-21, 28-21, 30-25
Ζαφειράκης Νάουσας (Δεληγιάννης): Μπουμπουλέντρας, Πιτανιός, Πινακούδης, Μαυροδουλάκης 5, Βλάχος 1, Τσαγκεράς, Τζουβάρας, Ρότζιος 2, Πίτος 2, Θεοδωρόπουλος 8, Διδασκάλου 1, Τσάτσας 5, Μπιλιούρης, Δάιος, Γαλίτης, Μπόλας 1.