Τετάρτη, 11 Δεκεμβρίου 2019 20:02

Συνέχεια στις νίκες για τον Ζαφειράκη στο Χάντμπολ ανδρών, το Σάββατο εντός με Αλέξανδρο Αξιούπολης

Συνέχεια στις νίκες για τον Ζαφειράκη στο Χάντμπολ ανδρών,αυτή τη φορά εκτός  επί του Φοίβου Συκεών .

Από την αρχή του αγώνα ο Ζαφειράκης πήρε το προβάδισμα το οποίο και διατήρησε σε όλη τη διάρκεια. Στο ημίχρονο ο Ζαφειράκης είχε διαφορά 3 τερμάτων και στο 2ο ημίχρονο η διαφορά έφτασε στα 8 τέρματα.

Στο 10 λεπτο 41 – 51 ο Φοίβος εκμεταλλευόμενος το επιθετικό μπλακ αουτ του Ζαφειράκη και το γεγονός ότι αγωνίστηκε όλο αυτό το διάστημα με 1&2 παίιχτες λιγότερους λόγω των δίλεπτων ,ροκάνισε τη διαφορά μειωνοντας την στο 1 τέρμα.

Η εμπειρία των παιχτών του Ζαφειράκη, αλλά και ο εξαιρετικός Μπουμπουλέντρας  κράτησαν το προβάδισμα παρά την πίεση των αντιπάλων και τελικά πήραν τη νίκη  με 24-27.

Με τη νίκη αυτή ο Ζαφειράκης παρέμεινε στην 1η θεση μαζί με τη ΧΑΝΘ .

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 24-27

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-6, 6-8, 7-11, 10-13, 12-15 (σκορ ημιχρόνου), 14-19, 15-21, 18-23, 19-23, 22-23, 24-27

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Σεϊρεκίδης Σ.): Παπαγεωργίου, Δελλιάς, Μεγγίδης, Αθανασιάδης 7, Μήγγας 2, Παπαδόπουλος Π., Μανωλούδης 3, Παπαδόπουλος Χ., Πάτσιας, Βούινιτς 3, Τσιντίδης 5, Ελοζιέουα 3, Σιγγιρίδης 1, Παντελίδης, Θεοφάνους, Μουταφίδης

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ (Δεληχρήστος Χ.): Πετρίδης Ε., Λένος, Μπιλιούρης, Ζωναρόπουλος, Βλάχος 5, Διδασκάλου 4, Χατζηγεωργίου 7, Τζουβάρας, Πετρίδης Γ. 4, Κρέξης, Χατζηαγαπίου, Οικονόμου 1, Ατσίμοβιτς 6, Πινακούδης, Δεληχρήστος, Μπουμπουλέντρας

Διαιτητές: Νάσκος - Χαρίτσος. Δίλεπτα: 4-7. Πέναλτι: 3/3 - ¾

Το Σάββατο 14/12/2019 στις 18.00 στο ΔΑΚ ΝΑΟΥΣΑΣ ο Ζαφειράκης θα αντιμετωπίσει τον Αλέξανδρο Αξιούπολης