Παρασκευή, 29 Νοεμβρίου 2019 15:33

4 στα 4 για τον Ζαφειράκη στο Χάντμπολ, το Σάββατο Κύπελλο στο κλειστό με Αερωπό Έδεσσας

Το 4/4 πέτυχε ο Ζαφειράκης Νάουσας (σ.σ. αυτή ήταν η 5η αγωνιστική, όμως ο Ζαφειράκης έχει κάνει το ρεπό του), ο οποίος νίκησε εύκολα εντός έδρας, με 36-21, τους Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης. Μετά τα πρώτα 5 λεπτά, στα οποία ανέβασε ταχύτητα διεύρυνε τη διαφορά στο σκορ κλείνοντας το ημίχρονο στα +8 τέρματα.  Στο δεύτερο ημίχρονο άρχισε το ίδιο δυνατά με τη διαφορά γκολ σε διψήφια νούμερο , με αποτέλεσμα να φτάσει σε μία εύκολη επικράτηση.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ 36-21

Τα πεντάλεπτα:  4-2, 7-4, 10-5, 12-7, 15-9, 18-10 (σκορ ημιχρόνου), 22-12, 25-13, 27-15, 29-17, 32-19, 36-21

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ: Διδασκάλου 3, Βλάχος 5, Χατζηγεωργίου 3, Τσουβάρας 4, Πετρίδης 3, Κρέξης, Χατζηαγαπίου 2, Οικονόμου 4, Ατσίμοβιτς 8, Εμμανουηλίδης 1, Χαλάτσης, Κυριακίδης 2, Πινακούδης, Μπιλιούρης 1, Δεληχρήστος

ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Καραβασίλης, Νικολαΐδης, Ξηρόπουλος, Ανδρεαδάκης 4, Γκάρας, Καραβασίλης 2, Κωστόπουλος, Λαϊλισίδης 2, Καμούρης 2, Μπασδάνης, Μπαλταδάκης 6, Ναβροζίδης 2, Οικονόμου 1, Πέξας, Χαραλαμπίδης, Γληνιάς

Διαιτητές: Λινάρδος-Νικολαΐδης, Δίλεπτα: 4-2, Πέναλτι: 3/4 - 3/4.

Ώρα Κυπέλλου για τον Ζαφειράκη! Σάββατο 30/11 ώρα 18.00μ.μ στο ΔΑΚ ΝΑΟΥΣΑΣ θα αντιμετωπίσει για τον 2ο γύρο του θεσμού τον πολύ δυνατό Αερωπο Έδεσσας.

Μάλιστα στην ομάδα της Έδεσσας  αγωνίζονται 2 νυν αθλητές του ,Ρότζιος & Μαυροδουλάκης με υποσχετική μεταγραφή ενός έτους καθως και ο πρωην αθλητης του συλλόγου Θεοδωροπουλος ο οποίος έμεινε ελεύθερος βάσει κανονισμού .

Αναμένεται ένας συναρπαστικός αγώνας ανάμεσα σε  δύο ποιοτικές και δυνατές ομάδες .

Καλούμε τους φιλάθλους να στηρίξουν την προσπάθεια της ομάδας μας !!!!

Στον αγώνα Κυπέλλου δεν ισχύει η κάρτα φιλαθλου και θα υπάρχει γενική είσοδος 5 ευρώ! (αθλητές-μαθητές 3 ευρώ) .