Παρασκευή, 01 Νοεμβρίου 2019 11:50

2 στα 2 για τον Ζαφειράκη στο χάντμπολ!

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της η ομάδα του Ζαφειράκη. Σε ένα κατάμεστο από κόσμο ΔΑΚ Νάουσας, οι παίκτες των γηπεδούχων  κατάφεραν να ξεπεράσουν το εμπόδιο της Αναγέννησης Αρτας, με τελικό σκορ 29-22.

Μέχρι τα μέσα του πρώτου ημιχρόνου ο Ζαφειράκης βρισκόταν πίσω στο σκορ, κάπου εκεί όμως, οι παίκτες του ανέβασαν στροφές  πήραν το προβάδισμα και το ημίχρονο έκλεισε στο 12 – 10. Στο 2ο ημίχρονο οι παίχτες του Ζαφειράκη ανέβασαν ρυθμό και συνεχώς διεύρυναν τη διαφορά στο σκορ  φθάνοντας σχετικά εύκολα  στην νίκη και στο τελικό 29 - 22.

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 3-3, 5-5, 6-7, 9-8, 12-10, 16-12, 16-12, 19-14, 23-16, 26-19, 29-22

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ (Χρήστος Δεληχρήστος): Βλάχος 2, Διδασκάλου 4, Χατζηγεωργίου 6, Τζουβάρας, Πετρίδης 5, Κρέξης, Χατζηαγαπίου 1, Οικονόμου 2, Ατσίμοβιτς 5, Ζωναρόπουλος 2, Εμμανουηλίδης 2, Πινακούδης, Κυριακίδης, Λένος, Δεληχρήστος, Μπουμπουλέντρας.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ: Γεωργαλής, Κουρουμπίδης 5, Βουρλόκας, Κωνσταντίνου, Παπαδόπουλος Π. 2, Μπίζγκα 3, Χατζηβακαλέλης 4, Φωτιάδης 2, Πίτσιος 3, Παπαδόπουλος Α. 3.

Δίλεπτες: 4 / 4 , Πέναλντι :1/3 , 3/3

Διαιτητές : Νάσκος – Χαρίτσος,  Παρατηρητής: Αγγελίδης

Το ερχόμενο Σάββατο 2/11 ώρα 18.00μ.μ ο ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ  θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ.

Θέλουμε να εκφράσουμε κάποιες ανησυχίες και προβληματισμούς

Φτάσαμε αισίως στη 2η αγωνιστική!

Σε ένα πρωτάθλημα όπου ομάδες που συμμετείχαν πέρυσι , αδυνατούν να συνεχίσουν και ομάδες που κέρδισαν αγωνιστικά την άνοδο δεν θέλουν να  συμμετάσχουν, γιατί άραγε??

Έτσι συμμετέχουν (και μπράβο τους ) ομάδες που δεν πρόλαβαν να κάνουν προετοιμασία και οργανώθηκαν άρον-άρον για να παίξουν! Γιατί?

Διότι είναι και αυτοί άνθρωποι με μεράκι και τρέλα για αυτό που λέγεται ΧΆΝΤΜΠΟΛ!!

Και μην πει κανείς ας μην δήλωναν αν δεν μπορούν διότι με αυτήν τη λογική δεν θα υπήρχαν όμιλοι συμπληρωμένοι .

Κάθε φέτος και χειρότερα, τα έξοδα αυξάνονται, οι χορηγοί - αιμοδότες μειώνονται, οι ίδιοι οι αθλητές γίνονται χορηγοί κτλ.