Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Τρίτη, 27 Μαρτίου 2018 10:07

Άνετη νίκη του Ζαφειράκη Νάουσας επί του Αρχελάου στο Χάντμπολ, το Σάββατο εκτός με Αξιούπολη

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Άνετη νίκη για την ομάδα του ΖΑΦΕΙΡΑΚΗ αυτή τη φορά επί του Αρχέλαου Κατερίνης με σκορ 30 – 27.

Από την αρχή του αγώνα η ομάδα του Ζαφειράκη επέβαλε το ρυθμό της και συνεχώς διεύρυνε τη διαφορά στο σκορ το οποίο στο ημίχρονο ήταν στο 19 – 10.

Και στο 2ο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα παρέμεινε ίδια δίνοντας τη δυνατότητα στους προπονητές να δώσουν χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίχτες και να δοκιμάσουν σχήματα και τακτικές εν όψει των Playoff.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ(Γιώργος Γιούπης , Πρωτογέρης Τάσος):, Βλάχος Δ 4, Πίτος Π , Θεοδωρόπουλος Γ 6, Διδασκάλου Π , Τσιγαρίδας Χ 3,Παντελίδης  Τ. 4 Κορωνάς Κ 1 , Αρβανιτίδης Ν 5 ,Ρότζιος Π 4, Τσαγκεράς Ν 1, Τζουβάρας ΚΚαραμπέλκος Αρ 1, Δεληχρήστος Θοδ 4 (τ/φ).  Κορωνάς Θ(τ/φ). Δεληχρήστος Θαν. (τ/φ). Μπουμπουλέντρας Θ τ/φ).

Το Σάββατο 31/3 ο ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Αλέξανδρο Αξιούπολης στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Όπως φαίνεται μετά την χθεσινή ισοπαλία μεταξύ Πυλαίας και Φαίακα  και εάν δεν χάσει βαθμό ο Φαίακας την τελευταία αγωνιστική αντίπαλος του Ζαφειράκη στην Α’ φάση των playoffθα είναι η Πυλαία .