Πέμπτη, 08 Μαρτίου 2018 14:16

Ήττα του Ζαφειράκη στο μπάσκετ από τον Ίκαρο Γιαννιτσών, το Σάββατο εκτός με Βατανιακό

Φωτογραφία Αρχείου

Ήττα σοκ που τον αφήνει κατά 99% εκτός τετράδας των play-off υπέστη ο Ζαφειράκης Νάουσας από τον Ίκαρο Γιαννιτσών στο κλειστό της πόλης μας με σκορ 76-81.

Οι παίκτες μας είχαν μία πολύ κακή εμφάνιση απέναντι στους μόλις 7 παίκτες του Ικάρου και βρέθηκαν εξ αρχής να κυνηγάνε στο σκορ (ημίχρονο 30-42). Στη τρίτη περίοδο ο Ζαφειράκης με αντεπίθεση διαρκείας μείωσε τη διαφορά στο  καλάθι, αλλά μερικές λάθος επιλογές στην επίθεση μαζί με την ευστοχία των Γιαννιτσών από τα 6.75, έφεραν την ήττα. Πλέον η ομάδα μας βρίσκεται στην 9η  θέση με 25 βαθμούς ενώ ο τέταρτος Αιγινιακός έχει 28 κάτι που δείχνει ότι μόνο μαθηματικές ελπίδες υπάρχουν να προλάβει την είσοδο στη τετράδα. Η σύνθεση της ομάδας μας: Τουφας 12