Τετάρτη, 23 Οκτωβρίου 2019 22:15

Νικηφόρο ξεκίνημα για τον Ζαφειράκη!

Την νίκη με 25-15 απέσπασε η ομάδα μας στην έδρα του Αμυνταίου. Αν κ οι παίκτες του Ζαφειράκη ξεκίνησαν μουδιασμένα το ματς, στην πορεία βρήκαν τα πατήματα τους και εν τέλει πήγαν προηγούμενοι 13-12 στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο φάνηκε η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων , οπότε ο Ζαφειράκης με πολύ δυνατή άμυνα και καλές επιλογές στην επίθεση   δεν άφησε κανένα περιθώριο στον αντίπαλο καθώς δέχθηκε μόνο τρία γκολ πήρε μεγάλη διαφορά στο σκορ και έφτασε  στη νίκη με 25-15.

Για ακόμη μία φορά όλοι οι αθλητές της αποστολής πήραν  χρόνο συμμετοχής.

Στα θετικά η επανεμφάνιση του Κρέξη  Ι η οποία συνοδεύτηκε από την πολύ καλή απόδοση σε άμυνα και επίθεση.

Συνθέσεις:

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ (Π. Δημητρίου – Α. Παπαβασιλείου): Αναστασιαδης, Γιαννιτσόπουλος. Γιώσκος 1, Παπαδόπουλος. Παπαϊωάννου, Παπαχρήστου 6, Πετρίδης, Παναγιωτίδης 2, Παρπούλας 4, Τατσιδης (τφ) Τζοβάρας, Τόιτος Γ., Τόιτος Π. 2, Χαραλαμπίδης, Χατζημηνάς.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ (Δεληχρήστος Χρήστος): Βλάχος, Διδασκάλου 1, Χατζηγεωργίου 3, Τζουβάρας, Πετρίδης 3, Κρέξης 3, Χατζηαγαπίου 2, Οικονόμου 6, Ατσίμοβιτς 5, Ζωναρόπουλος 1, Εμμανουιλίδης, Χαλάτσης, Κυριακίδης, Λένος, Δεληχρήστος Θ, Μπουμπουλέντρας.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-4, 8-7, 9-7, 11-10, 12-13 (σκορ ημιχρόνου), 13-19, 13-21,15-21, 15-23, 15-25

Διαιτητές: Μπουγιάκας-Καζαντζίδης, Δίλεπτα: 4-1, Πέναλτι: 0/1-3/3

Το ερχόμενο Σάββατο 26/10 ώρα 18.00μ.μ στο ΔΑΚ ΝΑΟΥΣΑΣ ο ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ υποδέχεται την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ.

Παρά την ήττα της ΑΡΤΑΣ στην πρεμιέρα , πρόκειται για μία πολύ δυνατή ομάδα και αναμένεται ένας δυνατός και συναρπαστικός αγώνας.

Καλούμε τους φιλάθλους να γεμίσουν το γήπεδο βοηθώντας την ομάδα μας να φθάσει στη νίκη