Ειδήσεις σε τίτλους

 

 

 

 

 
 

 

 
Κυριακή, 23 Ιουνίου 2019 11:10

Πλούσια βδομάδα γεμάτη αγώνες για τη Γ.Ε. Νάουσας

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Αγωνιστική ήταν η βδομάδα που πέρασε για τη Γ.Ε. Νάουσας, που συμμετείχε σε αγώνες της ακαδημίας καθώς και στα «Ολύμπια 2019» στο Λιτόχωρο.

Αποτελέσματα αγώνων στίβου «Φυτωρίου Γ.Ε. Νάουσας»

 

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 13/6 η ετήσια γιορτή της ακαδημίας στίβου της Γυμναστικής Ένωσης Νάουσας, 100 μικροί αθλητές που γυμνάστηκαν για ένα χρόνο στην ακαδημία στίβου της Γ.Ε.Ν. αγωνίστηκαν στην ταχύτητα ,στο άλμα ,στην ρίψη ,στην αντοχή και στα παιχνίδια σκυταλοδρομίας. Οι μικροί αθλητές έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και μέσα σε πνεύμα ευγενούς άμιλλας ,κατάφεραν να δείξουν τις ικανότητές τους δίνοντάς ελπίδες στους προπονητές τους ώστε να χαρούμε στο άμεσο μέλλον νέους πρωταθλητές.

Μέσα από την ακαδημία της Γ.Ε. Νάουσας που λειτουργεί εδώ και 20 χρόνια έχουν βγει πρωταθλητές που διακρίθηκαν σε Παγκόσμιο ,Πανευρωπαϊκό ,Βαλκανικό και Πανελλήνιο επίπεδο κάνοντας υπερήφανο τον στίβο της Νάουσας.


Οι μικροί αθλητές που συμμετείχαν ανά κατηγορία είναι:

Νήπια - Α΄ Δημοτικού (2012-2013) 50Μ. & ΜΗΚΟΣ & Παιχνίδια KIDS ATHLETICS:

ΑΓΟΡΙΑ:

Μήτκας Αναστάσιος, Τσιάρας Ορέστης ,Παππάς Δημήτρης, Ζιάννης, Ιωάννης, Καραγιάννης Αστέριος, Φειδάντσης Πέτρος, Πλήκας Ευάγγελος, Λεφούσης Νικόλαος, Κουτσουράς Γιώργος, Παπαδόπουλος Κων/νος, Κουβατλής Κων/νος.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ:

Λότσιου Δήμητρα, Ζιάννη Δάφνη,Αλαφίνα Καλυψώ, Δημητρίου Γεωργία, Παπαδοπούλου Σταυρίλια, Τσακίρη Κυριακή , Ευθυμιάδου Ελένη, Τσαλδάρη Κατερίνα.

Β΄ Δημοτικού (2011) 50Μ. & ΜΗΚΟΣ & Παιχνίδια KIDS ATHLETICS:

ΑΓΟΡΙΑ: Κωστελίδης Νίκος, Μίνης Κων/νος, Τζουβάρας Νικόλαος, Μήτκας Εμμανουήλ, Μπαμπάτσης Γιώργος, Κουτσούμπας Δήμος, Αλεξανδρής Άγγελος, Μπογδάνος Αργύρης , Μαμούρης Αναστάσιος, Κεχαγιάς Γιώργος, Λότσιος Μάρκος, Μίγγας Αλέξανδρος, Ντρέσσα Αντρι, Τσέλιος Γιώργος.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ: Τζαλίλη Γεωργία, Αντιφάκου Θεοδώρα, Γιαβάλκα Αναστασία, Μουρατίδου Ελισάβετ, Δραγουμάνου Αθανασία, Λούκα Ελισάβετ, Μητσιάνη Σοφία, Καρατρούπκου Μυρτώ, Μπόφτση Αναστασία, Πετρά Χαρά, Θεοδοσίου Ελενη.

Γ΄ Δημοτικού (2010) 50Μ. & ΜΗΚΟΣ & Παιχνίδια KIDS ATHLETICS:

ΑΓΟΡΙΑ: Μπαμπάτσης Γιάννης, Στόιος Νικηφόρος.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ: Βεράνη Αναστασία, Δολδούρη Ειρήνη, Παπαδοπούλου Ανδριάνα, Μπέσιου Αγάπη, Δάμτσιου Μαριάννα, Μηλιώνη Κατερίνα, Μπίρτση Τάνια, Πέκαλη Ανδρομάχη, Πέκαλη Χρύσα, Στόιου Αναστασία, Τόσιου Καλλιόπη, Παπανδρέου Αλεξάνδρα.

 

Δ΄ Δημοτικού (2009), Ε΄ Δημοτικού (2008) & ΣΤ΄ Δημοτικού (2007)

ΑΓΟΡΙΑ:

50μ.:1ος Λεφούσης Άγγελος, 2ος Λαφάρας Νίκος, 3ος Κυριακίδης Παναγιώτης

ΜΗΚΟΣ: 1ος Σαντίκογλου Κων/νος (4.61), 2ος Λεφούσης Άγγελος (4.00), 3ος Κυριακίδης Παναγιώτης (3.74),4ος Δάιος Μάνος (3.58), 5ος Μαμούρης Αθανάσιος (3.36), 6ος Τζαλίλης Θωμάς (3,14)7ος Παπαδόπουλος Νίκος (2.72)

Ρίψη VORTEX (200gr): 1ος Σαντίκογλου Κων/νος (37.80), 2ος Λαφάρας Νίκος (30.10), 3ος Μάντσιος Ιάκωβός (26.60), 4ος Φειδάντσης Αλέξανδρος (19.40), 5ος Δάιος Μάνος (18.75), 6ος Τζαλίλης Θωμάς (15.00), 7ος Παπαδόπουλος Νίκος (13.80).

600Μ.: 1οςΜάντσιος Ιάκωβός  (2΄13΄΄), 2ος Μαμούρης Αθανάσιος (2΄21΄΄).

 

Δ΄ Δημοτικού (2009), Ε΄ Δημοτικού (2008) & ΣΤ΄ Δημοτικού (2007)

ΚΟΡΙΤΣΙΑ:

50μ.: 1η Κασαπίδου Ελένη, 2η Μίγγα Φανή, 3η Παπαδοπούλου Ελευθερία, 4η Καρανδρέα Κάτια, 5η Θανασούλη Παρασκευή.

ΜΗΚΟΣ: 1η Κασαπίδου Ελένη (4.40), 2η Τζουβάρα Βασιλική (4.05), 3η Ιτσκάρα Εβελίνα (3.80), 4η Παπαδοπούλου Ελευθερία (3.70),

5η Χ΄΄Ιωαννίδου Ελευθερία (3.70), 6η Μίγγα Φανή (3.60),7η Γιαννακίδου Αναστασία (3.60), 8η Μποταΐτη Μαρία (3.45),9η Μακρή Χιονία (3.30), 10η Λαζάρου Αμαλία (3.27).

Ρίψη VORTEX (200gr): 1η Τζουβάρα Βασιλική (21.40), 2η Λαζάρου Αμαλία(17.90), 3η Μακρή Χιονία(15.15), 4η Μποταΐτη Μαρία (12.75),5η Ιτσκάρα Εβελίνα (12.50).

600Μ.: 1η Χ΄΄Ιωαννίδου Ελευθερία (2΄14΄΄), 2η Καρανδρέα Κάτια (2΄15΄΄), 3η Γιαννακίδου Αναστασία (2΄18’’).

 

Αποτελέσματα αγώνων στίβου «30α Ολύμπια 2019»

Την Τετάρτη 19/6 έγιναν στο Λιτόχωρο οι αγώνες στίβου «ΟΛΥΜΠΙΑ 2019» της κατηγορίας ΠΠ / ΠΚ Α΄& Β΄ μεταξύ των συλλόγων της Βόρειας Ελλάδας και της Θεσσαλίας.

Η Γ.Ε. Νάουσας συμμετείχε με 22 αθλητές-τριες και τα αποτελέσματα ήταν ενθαρρυντικά. Τα αποτελέσματα και οι θέσεις που κατέλαβαν οι αθλητές του συλλόγου ήταν:

ΠΠΑ΄:

1000μ.: 3ος Κοσμαρίκος Γ. (2΄51΄΄)

ΠΠΒ΄:

ΜΗΚΟΣ: 2ος Γατάλος Ν. (5.60)

Αγόρια κ12

ΜΗΚΟΣ: 1ος Σαντίκογλου Κ. (4.20), 13ος Λαφάρας Ν. (3.38), 20ος Παπαδόπουλος Ν. (2.50).

800μ.: 19ος Μαμούρης Α. (3΄31’’)

ΣΚΥΤ.4Χ50μ. - 7η Γ.Ε.Νάουσας (Σαντίκογλου Κ.- Λαφάρας Ν.- Μαμούρης Α.- Γατάλος Ν. (32’’07)

ΠΚΑ΄:

ΥΨΟΣ: 5η Πίπιλα Ε. (1.52), 12η Κουϊτίλα Π.(1.42)

80μ.: 20η Νέγρου Κ. (11΄΄40), 44η Γεωργακοπούλου Ε. (12΄΄58).

ΠΚΒ΄:

ΜΗΚΟΣ: 24η Κασαπίδου Ε. (4.15), 26η Λαζαρίδου Α. (4.12), 42η Φειδάντση Σ. (3.60), 46η Δούμου  Σ. (3.50), 48η Βλαχοδήμου Κ. (3.48), 53η Παπαδοπούλου Ε. (3.25)

60εμπ.: 18η Μπόσι Μ. (11’’12), 24η Γκέσιου Δ. (11’’49),29η Βασιλείου Μ. (11’’92).

1200μ.: 14η Λούκα Μ. (4΄48΄΄), 15η Οσλανίτου Ν. (4΄49΄΄), 23η Φαρμάκη Δ. (5΄08΄΄).

ΣΚΥΤ.4Χ50μ. - 8η Γ.Ε. Νάουσας (Μπόσι Μ.- Κασαπίδου Ε.- Δούμου  Σ.- Βασιλείου Μ.(30΄΄0).

ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η αναδημοσίευση, η αναπαραγωγή, ολική, μερική ή περιληπτική ή κατά παράφραση ή διασκευή απόδοση του περιεχομένου του παρόντος web site με οποιονδήποτε τρόπο, ηλεκτρονικό, μηχανικό, φωτοτυπικό,ηχογράφησης ή άλλο, χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια του εκδότη. Νόμος 2121/1993 και κανόνες Διεθνούς Δικαίου που ισχύουν στην Ελλάδα.

Media Kit


click image to open (pdf)

 

Follow us on Twitter

prefix="og: http://ogp.me/ns# fb: http://ogp.me/ns/fb#"